logo

Thursday 02nd of July 2020

Giriş Formu
MUSTAFA ÖZARSLAN ÖZGECMISI PDF Yazdır e-Posta
Sivrialan.Net tarafından yazıldı.   
Perşembe, 08 Şubat 2007 16:40

Aklımıza takılır hep beğendiğimiz, değer verdiğimiz sanatçıların hayatı, dünü ve bugünü ile ilgili ne biliyoruz. Mustafa Özarslan içinde tabiki siz dostlarının böyle bir merakı var. Kimdir Mustafa Özarslan? Kısaca özgeçmişine bir göz atalım.

1970 Sivas Şarkışla Sarıkaya köyünde doğmuşum. İlk, orta ve Lise öğrenimi Ankara’da, yüksek öğrenimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladım. 7 yıl devlet memurluğu yaptıktan sonra görevimden istifa ettim. İlkokul dönemlerinden itibaren halk oyunları, okul koroları ve çeşitli derneklerde, halk kültürünün içinde olma fırsatı buldum, ayrıca doğduğum bölge kültürünün (Sivas Şarkışla Emlek yöresi) çok renkliliği ve türküler üzerindeki hakimiyeti bu alanlara yönelmemde etkili oldu. 1994 yılında Oğuz Aksaç ile birlikte müzik çalışmalarına başladık ve birlikte Grup Çığ’ı kurduk. Samimiyetle, doğaçlamayı ve türkülerin aslını bozmadan başka ulusların müzikal formlarını da (Caz, Rock, Blues, vb.) türküler içinde kullanmaya çalıştık. 5 adet Grup Çığ albümünün yanı sıra, Salkım Söğüt 2 ve Salkım Söğüt 3, Muhabbet Türküleri, Şeyda Türküler, ve Dost Kervanı albümlerinde de yer aldım. Ayrıca Selda Bağcan, Yavuz Bingöl, Umuda Ezgi, Nurettin Rençber, Seza Kırgız, Yol Arkadaşları, Abidin, Mehmet Özcan, Tayfun Talipoğlu, Özcan Türe ve Hakan Yeşilyurt gibi birçok sanatçı arkadaşlarımın albümlerinde solo ve vokal olarak destek verdim.

Solo albüm çalışmamı, yönetmenliğine, düzenlemelerine ve sanatçı kişiliğine inandığım Ahmet Özgül ile (Ankara ASC Stüdyosu) yaptım. Sevdalı Turna – Türküler adlı ilk solo albümüm İber Müzik desteği ile gerçekleşti. Albümümde türkücü olmalarının ötesinde özellikle kendileri türkü olabilmiş Sabahat Akkiraz, Arif Sağ, Musa Eroğlu, Yavuz Top, Zafer Gündoğdu, Erdal Erzincan ve birçok değerli müzisyen arkadaşımın katkıları albümümün en güzel ve en özel yönünü ortaya çıkardı. Beste ve derleme çalışmalarım devam ederken, yaptığım halay derlemeleri birçok sanatçı ve grup tarafından seslendirildi, bu anlamda danışmanlık hizmeti verdiğim de söylenebilir.   Konserler ve televizyon programlarım devam ediyor. Detaylı bilgiye web sitem üzerinden ulaşabilirsiniz...Hepinizi türküler kadar çok seviyorum...

www.mustafaozarslan.com

 

  Please enter correct API key in plugin settings!

Radyo Veysel

Radyo Veysel Dinlemek Icin Tıklayın...

Alevi Bektaşi Federasyonu