logo

Tuesday 30th of May 2023

Giriş Formu
SİVRİALANLI GARİP 53 KİŞİ PDF Yazdır e-Posta
Turgay Altıner tarafından yazıldı.   
Pazar, 29 Ocak 2017 10:46

Evet degerli köylülerimiz ve sivrialanı seven dostlarımız SİVRİALAN MERSİN OLUŞUMU 2009 senesinde 5-6 yürekli kişinin biraraya gelmesiyle birlikte kısa zamanda büyüdü sivrialanlı olan mersindeki 50 haneden 40 tanesi 13 hane de ankara ve almanyada ki köylülerimizin bize destegiyle toplanan bir oluşum oldu keşke mersinde 200 hane olsaydıda bunların en az 150 sini üye yapsaydık burda gocundugumuz azlıgımız degil aksine bir şeylerin çogunlukla degil yürekle sevgiyle özveriyle bana degil bizeyle nasıl yapıldıgını gösterebilmektir ki bir çok uzun vadeli derneklerin yapamadıgını (sözüm ona piknik yapar gibi dernek kuruyorsunuz diyen dernekler) bu oluşum resmi degilsiniz diye laf konuşanlar hepsi 500 tl ye bakıyor yarın gidip resmide oluruz sorun bu degil resmi oldugun zaman kiran elektirigin suyun telefonun bunları karşılayacak güçte zaten degiliz ayrıyeten karşılasak bile neden paramızı bunlarda harcayalım ki unutmayın zaten (bir avuç üyeyiz)7 senede ne yapmışız şimdi ona bakalım okuyanlar olarak sizde bunun kararını verin

 

(1). İlk olarak mersinde belki de daha akraba olduğunu bilmeyen uzun zamandır has bel kader birbirini göremeyen köylülerimiz için düzenlediğimiz piknik ve toplantılar sayesinde 7 senedir bir araya gelir olduk.

(2).Üyelerimizin hepsine hem cenazelerinde hem düğünlerinde mesaj sistemini (ücretsiz )Olarak kurduk halende devam etmekte.

(3).Düğünlerde yaptırdığımız aşık Veysel resimli saatleri hediye etmeye başladık.

(4).Aşık Veysel anmalarını 7 senedir sürekli hem de( ücretsiz) olarak mersin halkıyla buluşturduk bu anmalara Cengiz Özkan-Ender balkır-Deste günaydın-İhsan öztürk-Erkan çanakçı-Görkem gürlevik ve birbirinden değerli yerel sanatçılarımızda katılmış olup bu senede gene mart ayında Cem çelebi ve hasan ekinci müzik merkeziyle yapacagız bu etkinliklerde bize destek olan sanatçı ve sponsor dostlarımıza bu vesileyle tekrar teşekkür ediyoruz.

(5). Mersindeki tüm stk ve derneklere sivrialan mersin oluşumunu tanıtıp mersinde bu stk lar arasında söz sahibi olduk.

(6). Geldi sıra köyümüze sivrialan köyünde ne kadar piknik alanı varsa masa ve banklarla donattık artık insanlar mesire yerlerine gittiginde rahatça dinlenip yorgunlugunu atar oldu.

(7).Köyümüzün çöp sorunu için her ne kadar kullanılmasada 5 adet büyük 10 adet küçük çöp tenekeleri yolladık o zamanın belediye başkanıylada şarkışlada görüştük çöp arabası yollaması için ama bu diger köylere örnek olacagını söyleyerek kibarca reddetti.

(8).Almanyadaki köylülerimizin destegiyle birlikte Büyük bir katılımla verelim el ele fidan dikmeye kampanyasını yapıp bir otobüs köylümüzle birlikte sivrialan a gittik tam 1500 fidan dikildi evet beklide bunların bir çogu tutmadı ama sadece 10 adet fidan bile tutsa bu bizim için büyük bir başarı sayarak bu işide bitirdik.

(9).Köyümüzdeki kültür merkezi inşaatı için (450) hane üye olan ankaradan 8 bin tl (53) hane üye olan mersinden 4 bin tl nakit yardım yaptık.

(10).Köyümüz köy konagı çatısı için 2500 tl nakit yardım yaptık.

(11). Ankara gençlerinin sivrialan da düzenlemiş oldugu etkinlikte genel temizlik malzeme ve gelen sanatçılara plaket yardımında bulunduk.

(12).Ankara dernegine üye sayısı 5 iken tam 20 kişiye çıkarttık

(13).Mersin cemevine düzenli olarak hersene sivrialan köyü adına aşure malzeme yardımı yaptık.

(14).Mersinde kadınlar kolunu kurarak her ay düzenli olarak kadınlarımızın bir araya gelmesini sagladık.

(15). Ve geldik 2017 büyük projeye bizden küçük köylerde bile aşık Veysel parkı varken maalesef bizim köyümüzde 44 senedir büyük ozan aşık veyselin ne ismini taşıyan bir park nede büstü vardı şu an mersin büyük şehir belediyesi meclisinden geçerek yani onaylanarak 2017 yılı içerisinde sivrialana 2 dönüm üzerine içinde aşık Veysel büstü- spor aletleri-çoçuk oyun parkı-kamelyalar-ve bankların oldugu muhteşem bir alan yapılacaktır köyümüz muhtarı Mustafa çam a da verdigi destekten dolayı teşekkür ederek aynı zamanda mersin e daha da büyük bir aşık Veysel parkı yani İstanbul –ankara –izmir gibi sadece büst olan degil binlerce kişinin geldigi ve ziyaret ettigi bir parkı 2017 yılı içerisinde umut ediyoruz tamamlanacak mersin büyük şehir belediyesi aynı zamanda meclis kararıyla sivrialan köyünü kardeş ozan köy ilan etmiş bulunmaktadır.

(16). Şimdi gelelim kapanışa bu saydıklarımızın hepsini yaparken sivrialan mersin oluşumu kasasından hiçbir ödenek çıkmamıştır bunları yapmamızda çok degerli büyüklerimiz vardır bunların başında sevgili başkanım tekin karabıyık gelir kendisine buradan teşekkür ediyoruz. Gördügünüz gibi eger istenirse 53 kişiylede bazı şeyler yapılabiliyor kimseyi eleştirmiyoruz ama kimseninde bizim yaptıgımız işleri küçük görmeye üye sayımıza bakarak ezmeye ne hakkı ne hukuku vardır bu zamana kadar ne siyasete girdik nede bu oluşumu kurup aşık veyselin ismini sivrialanın ismini kullanıp kendimize eşimize rant elde ettik tek bir kişide çıkıp bunu söyleyemez evet en büyük mecralara başkanlara ulaştık güzelde karşılandık tek istegimiz vardı sivrialan a bir şeyler yapabilmek 7 sene önce hangi duygulardaysak şu anda duygularımız degişmedi tekrar buradan bu garip 53 sivrialanlıya bize güvendikleri yanımızda oldukları için yönetim adına teşekkürlerimi sunuyorum.işte dostlar 7 senenin özeti şimdi size soruyorum bu resmi olmayan 53 hanemi küçük yoksa ?

Sivrialan Mersin Oluşumu adına Turgay ALTINER


  Please enter correct API key in plugin settings!

Radyo Veysel

Radyo Veysel Dinlemek Icin Tıklayın...

Alevi Bektaşi Federasyonu