logo

Tuesday 30th of May 2023

Giriş Formu
MÜTEMMİM CÜZ PDF Yazdır e-Posta
Veyse Kaymak tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 12 Mayıs 2014 19:00

MÜTEMMİM CÜZ

AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, bir iki gün önce; Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda; Gül ile Erdoğan’ın rakip olmadığı, birbirinin ‘mütemmim cüzü’ olduğu’ yorumunu yaptı. ‘Mütemmim cüz’, tamamlayıcı parça anlamındaymış…

Sevelim, sevmeyelim Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, bu kez haklı çıktı. Danıştayın toplantısında Başbakan Erdoğan, Barolar Birliği Başkanı, Metin Feyzioğlu’nun konuşması sırasında, kürsüye yürüyüp, ‘terbiyesiz, yalancı vb’ şekilde hakaretler yağdırıp, salonu terk ederken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’de, Başbakanın önüne düşüp salonu terk etti. Daha bundan iyi mütemmim cüz örneği olur mu!? Orada bulunan diğer Devlet Erkanı da böylece salondan ayrılmış oldu!

Mütemmim cüz’lük bu kadarla kalsa iyi de, onca haksızlık, yolsuzluk, ayrımcılık karşısında İktidar’ın bütün Milletvekilleri, Bakanları da Başbakan’ın söylediğinin dışına çıkamıyor! (Buna Hüseyin Çelik’te dahil) Alın size Mütemmim cüz örnekleri! Hatta buna AKP’ ye oy verenleri de ekleyebilirsiniz!

O zaman da Başbakan aklına geleni yapacak, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da payına düşeni alacaktır!

Feyzioğlu’nun konuşmasında ise kimseye hakaret yoktu.
İktidara belki biraz eleştiri vardı, biraz da belirtilen sürenin dışına çıkması vs.

Başbakanın o sırada yaptıkları hakaret dolu çıkışları, kürsüye yürütüşü hangi devlet geleneğin de görülebilir! Demokrasiyle yönetildiği savlanan hangi ülke de yaşanır, böyle çıkışlar, hakaretler!?

Ne yazık ki bu İktidar döneminde, yine daha çokta Başbakan tarafından sürekli yapılıyor!?
Hangi birini sayalım; (Ananı al gitleri mi? Mitinglerde Alevileri, daha ondördünde katledilen Berkin Elvanı yuhalatmasını mı? Çanak soru sormayan gazetecileri azarlamasını mı? tasmalarından söz etmesini mi?) Say say bitmez! Ondan sonra da ileri demokrasiden vs söz edilir!

OBAMA FARKI

Bir TV kanalında izledim; Bir basın toplantısı sırasında, gazetecinin biri, bir konuda Obama’yı eleştiriyor. Obama, gazeteciye; ‘Haklısınız, katılıyorum’ benzeri bir yanıt veriyor.
Gazeteci ikna olmamış olmalı ki dozunu artırarak eleştirilerini sürdürüyor… Bu kez yine Obama; ‘Biraz ileri gidiyorsunuz ama, düşüncenizi açıklama hürriyetiniz var, katılmasam da, saygı duyuyorum’ benzeri bir karşılık veriyor…

Gelelim bizdeki duruma; Gazeteciye, Halka saygı duyulmasını geçtik, kararlarından dolayı mahkemeler, Anayasa Mahkemesi, bile topa tutuluyor, kararlarının, Milli bulunmadığı bile açıklanabiliyor!

Öte yandan Sayın Başbakan, bu yaptıkları yetmezmiş gibi şimdi de kendi deyimiyle, Cumhurun (Halkın) Başkanı olmak istiyor!

Üstelikte, hem Cumhurun, hem hükümetin, hem AKP’nin başı!

Şimdi buradan, Hüseyin Çelik’e soralım; Sizin mütemmim cüz’ünüz böyle bir şey mi? Böyleyse, mütemmim cüz’ünüz sizin olsun…

Diyojen’in deyimiyle;

‘Gölge etmeyin başka ihsan istemez…’

12 Mayıs, 2014

Veysel Kaymak

  Please enter correct API key in plugin settings!

Radyo Veysel

Radyo Veysel Dinlemek Icin Tıklayın...

Alevi Bektaşi Federasyonu