logo

Tuesday 11th of August 2020

Giriş Formu
ASIK VEYSEL SERGISI PDF Yazdır e-Posta
Sivrialan.Net tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 02 Nisan 2011 01:17
Asik Veysel Sergisi
 
 

       BASIN BÜLTENİ

     “Dostlar beni hatırlasın”
         “USTALARIN OBJEKTİFİNDEN ve BASINDA AŞIK VEYSEL”
Fotoğraf Sergisi
                     “Âşık VEYSEL Anma Etkinlikleri”
 “USTALARIN OBJEKTİFİNDEN ve BASINDA AŞIK VEYSEL” Fotoğraf sergisi Cem Vakfı İkitelli Şubesinde İstanbul’da açılıyor. Ankara, Malatya, Sivas ve İstanbul İkitelli Cemevi’nde  açılan fotoğraf sergisi İstanbul Kartal Cemevi Vakfı’nda izleyicilerle buluşacak.
Fotoğraf Sanatçıları Nazender SÜZER  ve Gürsel GÖKÇE tarafından hazırlanan “Dostlar beni hatırlasın” isimli Aşık VEYSEL’i anma etkinlikleri çerçevesinde “USTALARIN OBJEKTİFİNDEN ve BASINDA AŞIK VEYSEL” isimli fotoğraf sergisi   3 Nisan Pazar günü saat 15.00’da Kartal Cemevi Vakfı ‘nda açılacak.
Açılışta Cem Vakfı Genel Başkanı Prof Dr İzzettin DOĞAN, Köy Enstütülerinden Yazar  Mehmet BAŞARAN, Fotoğraf Sanatçısı  İsa ÇELİK ve Ressam Etem ÇALIŞKAN’ın katılacağı bir panel düzenlenecek Ayrıca  açılışta Aşık VEYSEL türkülerinden oluşan bir müzik dinletisi gerçekleşecek.

3 -10 Nisan 2011  tarihleri arasında açık kalacak fotoğraf sergisinde;  Ara GÜLER, Fikret OTYAM, İsa ÇELİK, Ozan SAĞDIÇ, Mustafa TÜRKYILMAZ ve Anadolu Ajansı Genel Müdürü Sayın Dr Hilmi BENGİ’nin özel izniyle Anadolu Ajansı arşivinden aldığımız  fotoğraflar ile Orhan PEKER in desen çalışması yer alıyor. Ayrıca, 1950 yılından günümüze kadar gazete kupürlerinden oluşan bir fotoğraflar yer alıyor.


Yer :
Kartal Cemevi Vakfı
Karlık Mah Yaşar Doğu cd No:13 Kartal İSTANBUL
Sergi Açılışı: 3 Nisan 2011
Saat 15.00

Bilgi için:
Gürsel GÖKÇE
Dünya Gazetesi
0543 556 23 06
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
  Please enter correct API key in plugin settings!

Radyo Veysel

Radyo Veysel Dinlemek Icin Tıklayın...

Alevi Bektaşi Federasyonu