logo

Tuesday 11th of August 2020

Giriş Formu
Güle Güle Türkan Hoca PDF Yazdır e-Posta
Sivrialan.Net tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 23 Mayıs 2009 01:16

GÜLE GÜLE TÜRKAN HOCA

Türkan Hanım’ın yaptıkları çalışmalar ortada, bunları uzun uzun yazmaya gerek var mı ? Yazarsam bilinenin tekrarı olur bir bakıma. Sağlık alanında yaptıkları yanında,

Çağdaş Yaşamı destekleme konusundaki çalışmaları unutulabilir mi? On binlerce öğrenciyi

Cemaatlerin, tarikatların elinden kurtarması az şey mi?

Yıllardır hem kanserle savaşıp hem bunları gerçekleştirmesi milyonların sevgisini, saygısını kazanmasına neden olmuştur. Gericilerin tepkisini çeken de işte bu ve benzer çalışmaları olmasın! Son günlerinde Ergenekonun çekim alanına alınmak istenmesi de bu yüzden değil mi? O yaşında, bir yandan kanserle savaşırken bir gece sabaha karşı evinin basılıp, aranması, özel eşyalarına el konulması, kendi açıklamasıyla belki biraz da espri katarak, aşk mektuplarının alınıp, alınmaması konusunda açıklama yapması az şey mi? Kendi hocalarına ‘kayıp tırılyon  davasın’dan özel af çıkarırken, Türkan Saylan’a yapılanları hangi vicdan kabul eder?

Türkan Saylan için neler yazılsa, nice övgüler yapılsa az. Benim burada yazmaya çalıştıklarım, anı defterine yazılan
türünden, kısa notlar. O’nu asıl tarih değerlendirecek, sevenleri, öğrencileri yaşatacak yüreklerinde.

 Bir öğrencisi, Türkan Hanım için açılan anı defterine, mümkün olsa ömründen ömür verebileceğini yazmış. İnanır mısınız aynı duyguları ben de yaşadım günler önce, belki daha niceleri yaşamıştır?

 ‘Bütün randevularımı tamamladım, bana düşen bütün görevlerimi yerine getirdim. Ölüme hazırım,’ dese de O yaşayacak, sevdikleri ölene dek de daha sonrası da.

Heykelleri dikilecek, adına yazılar, şiirler yazılacak. İçimize, yüreğimize bıraktığı aydınlanma ateşi de aşk ateşi de yanmaya devam edecek.

Güle güle Türkan Hoca, güle güle…

19 Mayıs, 2009
Veysel Kaymak

  Please enter correct API key in plugin settings!

Radyo Veysel

Radyo Veysel Dinlemek Icin Tıklayın...

Alevi Bektaşi Federasyonu